2011

Διακρίσεις

3η θέση γενικής κατάταξης στο Κύπελλο Ομίλων “Θέμης Μαγουλάς” 2011 με το σκάφος της Ελληνικής Κλάσης Platu 25 “ΝΙΚΟΛΑΣ” και πλήρωμα τον προπονητή του “Ιάσωνα” Γιώργο Δρακόπουλο (κυβερνήτη) και τους αθλητές της κατηγορίας Laser: Θοδωρή Αβραμόπουλο, Στέφανο Κυρλιγκίτση, Νίκο Μπούσια και Άγγελο Παπανικολάου.

2007

Διακρίσεις

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ «Κύπελλο Θρύλος»
Για σκάφη τύπου  OPTIMIST, LASER Radial & 4.7, 420
3 – 4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2007

Η άθλήτρια του Όμίλου μας Κυρούση Μαριάννα πήρε την 17η θέση ανάμεσα σε 53 αθλήτριες,στην κατηγορίας Optimist. Αξίζει να σημειωθεί οτι στη τρίτη ιστιοδρομία τερμάτισε δεύτερη.

 


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Europe
N.O.K.B 01 – 04/11/2007

ΑΝΔΡΙΚΑΚΟΣ – ΛΑΓΓΟΥΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣΙΑΣΩΝ (ΝΑ)

Κατέλαβε την 13η θέση στους 21 αθλητές μετα απο 5 ιστιοδρομίες

Αποτελέσματα Europe


ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Κατέλαβε την 28η θέση στους 87 αθλητές μετα απο 4 ιστιοδρομίες

ΠΟΥΛΚΟΥΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Κατέλαβε την 44η θέση στους 87 αθλητές μετα απο 4 ιστιοδρομίες

Πανελλήνιο Laser RDL εφήβων
24 – 28/10/2007 – Μαρίνα Δέλτα Φαλήρου
Αποτελέσματα Laser RDL εφήβων


ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΝΓ – Ν)
Κατέλαβε την 18η θέση στους 42 αθλητές μετα απο 5 ιστιοδρομίες

Πανελλήνιο Laser RDL γυναικών,
24 – 28/10/2007 – Μαρίνα Δέλτα Φαλήρου
Αποτελέσματα Laser RDL


ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (NA – A)
Κατέλαβε την 13η θέση στους 30 αθλητές μετα απο 5 ιστιοδρομίες

Πανελλήνιο Laser STD
24 – 28/10/2007 – Μαρίνα Δέλτα Φαλήρου
Αποτελέσματα Laser Std


Στο Πόρτο Ράφτη (ΙΟΠΟΡ), στον διασυλλογικό αγώνας “Π. Εμπειρίκος”, συμετείχε ο Αβραμόπουλος Θεόδωρος και πήρε την 4 θέση στον αγώνα της κατηγορία Laser 4,7 Αποτελέσματα


Πανελλήνιο Κύπελλο & Πρωτάθλημα Optimist19-27 Ιουνίου 2007, Ερμιόνη.

Αποτελέσματα:

 


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Laser 4,7

27-31 Αυγούστου, Ι.Ο.Ηρακλείου, Κρήτη

Αποτελέσματα κοριτσιών

Παπανδρέου Ιωάννα – 14η θέση στις 22 συμμετοχές

Αποτελέσματα αγοριών

Αβραμόπουλος Θεόδωρος – 35η θέση στις 70 συμμετοχές


Συμμετοχή του νέου αθλητή ιστιοσανίδας Πετρίτση Παναγιώτη (GRE 46) στο Πανελλήνιο κύπελλο FUNBOARD – “Formula” 2007 που διεξήχθη στον κόλπο του Μαραθώνα 22-27/8/2007. Κατέλαβε την  28 θέση από 31 αθλητές αποκομίζοντας σημαντική εμπειρία.


Ο αθλητής του Ομίλου μας, Ευάγγελος Παπανδρέου συμμετείχε

στο Athens EurolympWeek 2007 19-24/2/2007, με σκάφος Laser

Δείτε τα αποτελέσματα


Συμμετοχή αθλητών του ομίλου μας

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ OPTIMIST-LASER R.D.L. OPEN
«ΑΧΑΙΟΣ» 2007 στις 28 & 29 Απριλίου 2007

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-Αποτελέσματα

2006

Διακρίσεις

Ο ΑΝ∆ΡΙΚΑΚΟΣ ΑΝ∆ΡΕΑΣ (DNF – 11 – 9 – 10 – 13) πήρε την 10η θέση

απο 28 αθλητές,με 43 Βαθμούς ποινής

Αποτελέσματα

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Optimist – Laser 2006

30/9/06-1/10/06 & 7/10/2006-8/10/06

Optimist

Κορίτσια (21 Συμμετοχές)

1) ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

5) ΚΥΡΟΥΣΗ ΜΑΡΙΝΑ

15) ΘΩΜΑΙΣ & ΜΑΡΙΑ ΒΛΑΧΟΥ

Αγόρια (21 Συμμετοχές)

11) ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

15) ΜΠΟΥΣΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

20)ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ

25) ΚΥΡΛΙΓΚΙΤΣΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

 

Laser (21 Συμμετοχές)

3) ΠΟΥΛΚΟΥΡΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

10) ΚΑΜΒΥΣΗΣ ΝΙΚΟΣ

13) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 10/7/2006

Μετά το πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist ΡΙΟ 2006 που διοργάνωσε ο ΑΙΟΡ «ΙΑΣΩΝ» με συμμετοχή 270 σκαφών απ΄ όλη την Ελλάδα, συνεχίζει την αγωνιστική του δραστηριότητα και σε άλλες κατηγορίες σκαφών.
Συμμετέχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Laser στις 19 έως 23/7/06 με τρεις αθλητές εκ των οποίων οι δύο έχουν προκριθεί.
Laser Standard (Ολυμπιακή κατηγορία)
Ευάγγελος Παπανδρέου
Laser Radial
Νίκος Αβραμόπουλος
Ιωάννης Πουλκουρτζής

Στην συνέχεια στις 1 έως 12/8/2006 ο αθλητής Ανδρέας Ανδρικάκος θα συμμετάσχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην κατηγορία Europe στην Marsala της Ιταλίας. Είναι η πρώτη φορά που αθλητής μας λαμβάνει μέρος σε Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LASER 2006 – Ηράκλειο 18 – 25/7/2006

Μετά απο 7 ιστιοδρομίες στην κατηγορία Laser Standard (Ολυμπιακή κατηγορία) ο Ευάγγελος Παπανδρέου πήρε την 13η θέση ανάμεσα σε 18 αθλητές.

Στα Laser Radial μετά απο 5 ιστιοδρομίες ο Νίκος Αβραμόπουλος πήρε την 22η θέση αναμεσα σε 79 αθλητές

Αποτελέσματα | Laser Standard | Laser Radial

O αθλητής Ανδρέας Ανδρικάκος συμμετέχει στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην κατηγορία Europe στην Marsala της Ιταλίας.Αρχίζει την Δευτέρα 8/8.

στο Open Week πήρε την 20η θέση στους 26

Στο Πανευρωπαϊκό πήρε την 30η θέση στους 33.

NoNumeroNomePunti
1DEN 24JAKOB EGE FRIIS1624112-16312(dnc)
2GER 100STADEL SVEN2913841110-141(dnc)
3ESP 384PARIS MARC36-101-1610367351
4FIN 77KOKKO JOUNI40-1221255262-136
5DEN 38NIELSEN JESPER49711132(dsq)444-184
6BEL 892STRUYVEN BART56-186612-20527612
7ITA 1167PELOSINI TOMMASO5932414(dsq)-2831635
8FRA 5603JACQUIER VIANNEY7513105-207-2220947
9FRA 5538RIBEAUD THOMAS8011-15411-2211121399
10DEN 15JENSEN NIUCOLAI HOLM9062211968-26820(ocs)
11DEN 55THORSELL CRISTOPHER91418158814(dnf)(dsq)1014
12FRA 5559SCOTTO DI FASAN SEBASTIEN102517-26311138-252421
13POR 222SANCHO RUI10422821691918-26-2310
14ITA 1175FERRACUTI ANDREA10891217-24162191212(dnf)
15ITA 1144SCRAZZOLO MAURIZIO109-24209-2114121515213
16FRA 5594CUART ALEXANDRE1101514216-241721511-23
17ESP 636CODINA DANI11387-30-22191014211420
18DEN 11ANDERSEN FREDERIK118141671413-3017-241522
19NED 754HEESTERS BALTHASAR120-251919(ocs)12181120813
20CZE 17KREJZA TOMAS12223213-2615-272418711
21ITA 1147SEVERGNINI STEFANO12519-28-231318916191615
22FRA 5606NOTONIER SYLVAIN1262025-297(ocs)713162216
23POR 231MARTINS CARLOS131261324191020(dnf)-31172
24DEN 41SVENDSEN FREDERIK136(dnf)5101541519(dnf)dncocs
25NED 2WILLEM JAN VAN DE BUNT13716-302217252351019(ocs)
26ITA 1177MONTI NICOLA15917-26202317-2622172518
27FIN 7HOLLO MIKA16621918-2721242727-2919
28CZE 12CHULP ZDENEC1832727-281826-2823112724
29ITA 1178MECINI PIETRO193-2823252527-2925232817
30GRE 4ANDRIKAKOS ANDREAS203-3129273023-323129268
31ITA 1180STRADA TOMMASO21829-33-3228292528223027
32ESP 618CODINA ORIOL23730-31312931-3330303125
33ITA 1073CRUCITTI MARCO240(dnf)32333130312928(dnc)26

Περισσότερα…

2005

Διακρίσεις

Ranking List Europe

 

 Ανδρικάκος Ανδρέας 5ος στη Γενική Κατάταξη
Πουλκουρτζής Ιωάννης 10ος στη Γενική Κατάταξη
 

 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Laser ΝΔ Ελλάδας (Καλαμάτα)

 

Αβραμόπουλος Νίκος

 

2ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
Κοντογιάννης Τάσος3ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
Παπανδρέου Βαγγέλης5ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Optimist ΝΔ Ελλάδας (Καλαμάτα)

 

Αβραμόπουλος Θοδωρής5ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
Χριστοδουλάκης Νίκος8ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
 

 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Laser ΝΔ Ελλάδας (Πύλος Οκτ. 2005)

 

Αβραμόπουλος Νίκος

 

2ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
Παπανδρέου Βαγγέλης3ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
 

Περιφερειακό Πρωτάθλημα Optimist ΝΔ Ελλάδας (Πύλος Οκτ. 2005)

 

Αβραμόπουλος Θοδωρής8ος στη Γενική κατάταξη και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα
Παπανδρέου Ιωάννα14η στη Γενική κατάταξη (3η στα κορίτσια) και
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα

2004

Διακρίσεις

Europe

Ανδρικάκος Ανδρέας

6ος Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2004

Laser

Παπανδρέου Βαγγέλης

2ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Γενική κατάταξη)
1ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Παίδων)
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα

Κοντογιάννης Τάσος

3ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Γενική κατάταξη)
2ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Παίδων)
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα

Αβραμόπουλος Νίκος

3ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Παίδων)

Optimist

Πουλκουρτζής Γιάννης

3ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Γενική κατάταξη)
Πρόκριση στην προ-εθνική ομάδα

Αβραμόπουλος Θοδωρής

3ος Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Junior)

Παπανδρέου Ιωάννα

3η Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Κοριτσιών)
2η Περιφερειακό Πρωτάθλημα ranking list 2004 (Junior)

2003

Διακρίσεις

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Optimist Αλεξανδρούπολη Ιούνιος 2003

Συμμετοχή 7 αθλητών και αθλητριών του ομίλου

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Laser RDL
Αγιόκαμπος Λάρισας, Απρίλιος 2003

Αθλητής του ομίλου κατέλαβε την 9η θέση σε πανελλήνια κατάταξη

Περιφερειακό πρωτάθλημα
Γύθειο Λακωνίας, 25-28/10/03

Πρόκριση 2 αθλητών στην προεθνική ομάδα Laser RDL καταλαμβάνοντας την 3η και 4η θέση της γενικής κατάταξης.

Πρόκριση ενός αθλητή στην προεθνική ομάδα καταλαμβάνοντας την 3η θέση της γενικής κατάταξης.

Διακρίσεις στις κατηγορίες τους έλαβαν:

Laser RDL (Κατηγορία παίδων 2η και 3η θέση), Optimist: (3η θέση στη γενική βαθμολογία και 2η θέση στη κατηγορία παίδων).